ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:48

"Bitmeyen Dersimiz Temizlik" projesi


Tokat Valiliğince başlatılan "Bitmeyen Dersimiz Temizlik" projesi kapsamında Vali Mustafa Taşkesen, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerle çöp topladı.

Vali Taşkesen ile kurum müdürleri, projenin başlaması dolayısıyla Fatih İlkokulunda düzenlenen programa katıldı.
Taşkesen ve beraberindekiler ellerine eldiven geçirip, öğretmen, öğrenci ve velilerle okul çevresinde, Yunus Emre ve Engelsiz Yaşam parklarındaki çöpleri topladı.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Taşkesen, projenin İl Milli Eğitim ve Halk Sağlığı müdürlüklerince yürütüldüğünü söyledi.

Çöp toplayarak çocuklara örnek olmak istediklerini dile getiren Taşkesen, şöyle konuştu:

"Herkes temiz olmak ister. Bütün dinler temizliğe dikkat eder. Bizim dinimiz de temizliğin imandan geldiğini söyler. Bu kadar önemli. Temizlik iyi olur ama olmasa da olur değil. Bizim olmazsa olmazımız. Dolayısıyla bu kampanyaları sık sık belediyelerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, valilerimiz yapar. Biz bir daha başlattık. Bunun adını da artık biten cinsten değil 'Bitmeyen Dersimiz Temizlik' olarak koyduk. Temiz kalmanın birinci şartı kirlenmemektir."

Vali Taşkesen, projenin anaokullarından itibaren en az dördüncü sınıfa kadar sürmesi gereken bir kampanya ve bir bilinçlendirme çalışması olması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER