ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 14:42

Bitlis'te 'Hoş Geldin Bebek' projesi

Bitliste Hoş Geldin Bebek projesi


Bitlis Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan 'Hoş Geldin Bebek' projesi Bitlis Devlet Hastanesi'nde hayata geçirildi. Proje kapsamında yeni doğan bebeklere giyecek ve mama takımı hediye edilecek.

Bitlis Devlet Hastanesi'nde uygulanmaya başlanan projenin açılışında konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, projenin sosyal hizmet ve sorumluluk projesi olması nedeniyle önem arz ettiğini söyledi. Devlet olarak iyi ve kötü günlerinde en küçük en mikro alanlarda da vatandaşların yanında olduklarını belirten Vali Yurdakul, "Biliyorsunuz bir aile için doğum, sünnet, düğün, ölüm bunlar çok önemli anlar. Biz istedik ki arkadaşlarımızla Euro Bitlis olarak böyle bir proje hazırladık. Vatandaşlarımızın bu anlarında hem sevinçli hem hüzünlü anlarında birlikte olalım. Onların hem üzüntülerini paylaşalım hem acılarını paylaşalım biliyorsunuz acılar paylaştıkça azalır, sevinçler de paylaştıkça çoğalır. Burada acı ve sevinci birlikte yaşayalım istedik. Tamamen bir farkındalık, iletişim, sosyal hizmet projesidir." diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Proje Genel Koordinatörü Pınar Gözeten ise İyi Günde, Kötü Günde projesi kapsamında ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesi başlattıklarını ve projenin 1 yıl süreyle devam edeceğini kaydetti. Proje kapsamında yeni doğan bebeklere ve annelerine bir pijama takımı, polar pijama takımı, bir takım mama seti ve bir takımda terlik hediye edileceğini anlatan Gözeten şöyle konuştu: "Projenin amacı, iyi günde, kötü günde valilik olarak insanların yanında olmak onların iyi günlerini kötü günlerini birlikte paylaşmak. Proje şuan için bir yıl süresince devam edecek. Bu projenin bütün hediyeleri sponsorlar, sponsor firmalar tarafından karşılanıyor. Çok cüzü miktarlarda vakıf tarafından karşılanıyor."

‘Hoş Geldin Bebek Projesi’ Proje sorumlusu Maşallah Çiçek de, "Bu projenin amacı yeni doğan çocukların ve annelerin yanında olmak. Amacımız bir yıl boyunca yeni doğmuş çocukların yanında olmak ve bu projeyi devam ettirmek." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER