ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 11:32

Bitlis’te evlere ulaşım kar tünelleriyle sağlanıyor

Bitliste evlere ulaşım kar tünelleriyle sağlanıyor


Yurdun birçok bölgesinde bahar yüzünü gösterirken, Bitlis’te kar yağışı mart ayında da devam ediyor. Özelikle Bitlis merkezde bulunan tek katlı evlere halen kar tünelleriyle ulaşım sağlanılıyor.

Kar yığınları arasında kaybolan ve kar esaretinin nasibini alan yerlerden biri de Bitlis merkezde bulunan Beş Minare Mahallesi. 5 Minare Mahallesi'nde bulunan tek katlı müstakil birçok ev hala karlar altında. Evlerin neredeyse tümü kar kütleleri arasında kaybolduğu Beş Minare Mahallesi'nde vatandaşlar evlerine ulaşabilmek için metrelerce kar tünelleri kazmış durumda. Evlerin pencereleri ise karlardan dolayı tamamen kapalı.

Kar boyunun insan ve hatta ev boyunu aştığı mahallede her haliyle kar esareti yaşanmaya devam ediyor. Yılın 7 – 8 ayını kar altında geçiren mahalleli kışın uzun sürmesi nedeniyle yakacak sorununun baş göstermeye başlamasından şikayetçi. Mahallede bulunan yaşlı ve hastalar ise çok acil durumlar dışında dışarı çıkmıyor.

“HER TARAF KAR OLUNCA TAVUKLAR YEMİ DAMLARDA ARIYOR”

Bitlis’teki kar esaretinden hayvanlarda nasibinin alıyor. Her taraf kar olduğu için kışın dışarıda yem bulmakta zorlanan tavuklar çareyi tek katlı evlerin damlarında aramakta buluyor. Yer yer 10 metreye ulaşan kar tünelleri arasından yürüyen çocuklar ise ilginç görüntüler oluşturuyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER