ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2014 Çarşamba 12:29

Bitlis’te bir kaymakam ve 3 vali yardımcısı değişti

Bitliste bir kaymakam ve 3 vali yardımcısı değişti

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre Bitlis’te bir ilçe kaymakamı ve 3 vali yardımcısının görev yeri değişti.


İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre Bitlis’te bir ilçe kaymakamı ve 3 vali yardımcısının görev yeri değişti.

Açıklanan son kararname ile yaklaşık 3 yıldır Bitlis’in Ahlat ilçe Kaymakamlığını yürüten Osman Dölek, Keçiborlu Kaymakamlığına atanırken, boşalan yerine ise Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu atandı. Vali yardımcılarında ise toplamda 3 değişiklik 4 atama yapıldı.

Son kararneme ile birlikte Bitlis Vali Yardımcılıklarına bakan Alp Eren Yılmaz Osmaniye vali yardımcılığına, Akif Pektaş Kars vali yardımclığına, Serdar Arslantaş ise Tunceli Vali Yardımcılığına atandı. Tatini çıkan vali yardımcılarının yerine ise daha öncesinde Van Vali Yardımcılığına bakan ve ilde görev yaptığı 5 vali yardımcısıyla birlikte Van Valisi Aydın Nezih Doğan ile aralarında yaşanan sıkıntıdan dolayı İç İşleri Bakanlığı tarafından kararname dışı Bitlis Vali Yardımcılığına gönderilen Vali Yardımcısı Salih Altun, açıklanan kararname ile Bitlis Vali Yardımcılığına atandı. Vali Yardımcısı Altun yaklaşık bir yıldır kararname dışı Bitlis’te Vali Yardımcılığını yürütüyordu. Bitlis Vali Yardımcısı ise Sarıveliler Kaymakamı Ömer Faruk İlhan ve Çorum-Ortaköy Kaymakamı Kamil Güzel atandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER