ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Aralık 2012 Pazar 13:32

Bitlisli öğrenciler İtalya yolcusu

Bitlisli öğrenciler İtalya yolcusu

Denizcilik Lisesi öğrencileri üç boyutlu gemi projesi için İtalya'ya gidiyor.


Bitlis’in Tatvan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa Birliği Bakanlığının, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen "Üç Boyutlu Gemi Tasarımı ve Modelleme Eğitimi" projesi kapsamında İtalya’ya gidecek.

"Üç Boyutlu Gemi Tasarımı ve Modelleme Eğitimi" Projesi ve Hayat boyu öğrenme “Leonardo Da Vinci Meslek Projesi” olmak üzere 2 ayrı projeyle 3-16 Mart tarihleri arasında İtalya’ya gidecek 15 öğrencinin 15 günlük gezisi, 3 öğretmen eşliğinde gerçekleşecek. Okul Müdürü Erhan Tunç yaptığı açıklamada, öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan grubun 16 Mart'a kadar İtalya'da olacağını söyledi.

Tatvan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinin Avrupa Birliği projelerini Tatvan'da ilk gerçekleştiren okullardan biri olduklarını belirten Okul Müdürü Tunç, "Okulumuz, şimdi de yine bir ilke imza atarak Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projeleri çerçevesinde, toplam bütçesi 96 bin 966 avro olan projede yer alıyor." dedi.

Türkiye Ulusal Ajansının değer bulduğu bu destek sayesinde katılımcıların, 2 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılacağını kaydeden Tunç şöyle konuştu: "Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır. Hafta sonlarında gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalayacaklardır. Türkiye'nin sayılı okulları arasına girerek, bu mesleki ve kültürel eğitim ve gezi faaliyetlerine katılacak olan öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dilerim."

İtalya'ya gidecek grubun, Nicotera başta olmak üzere çeşitli okul ve kuruluşları ziyaret edeceğini belirten Tunç, geziye katılanların proje sonunda konuyla ilgili Avrupa Birliği onaylı sertifika alacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER