ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 09:33

Bitlis İstanbul'da her yönüyle tanıtılıyor


Bitlis ve ilçeleri, İstanbul Feshane'de düzenlenen 'Bitlis Tanıtım Günleri' etkinliği sayesinde her yönüyle tanıtılıyor. Hafta sonu olması sebebiyle yoğun ziyaretçi trafiğinin yaşandığı tanıtım günleri, bugün sona eriyor.

Bitlis Valiliği tarafından İstanbul Feshane’de düzenlenen Bitlis Tanıtım Günleri'nde, Bitlis’in tarihi, kültürü, mutfağı ve ışık şahsiyetleri tanıtılıyor. 4 günlük tanıtım günleri boyunca binlerce insan Bitlis'in değerleriyle buluştu. Oldukça verimli geçen tanıtım etkinliğinin, Aralık ayında ise İzmir’de yapılması planlanıyor.

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, etkinlik sayesinde Bitlis’i her yönüyle tanıttıklarını ve anlattıklarını söyledi. Beklentilerin üzerinde bir ziyaretçi sayısıyla karşılaştıklarını kaydeden Vali Yurdakul, “Özellikle hafta sonunda yoğun bir ziyaretçi akınına uğradık. Bitlis’in aslında tanıtım günlerini çok önceden yapması gerekiyordu. Ancak bugüne nasip oldu. Bitlis olarak biz İstanbul’da azımsanmayacak bir nüfusa sahibiz. Aynı zamanda Bitlis sahip olduğu değerler, sıfatlar, davranış ve tavırlar biçimi ile de özellikle İstanbul’da saygın bir konuma sahip. Ticaret ve iş dünyasında yer almış iş adamlarımız, öğrenci potansiyelimiz ve ticaret potansiyelimizle biz buradayız. Bu fuar bizim sadece değerlerimizi tanıtmamız için bir fırsat olmasının ötesinde sahip olduğumuz yiyecek, içecek ve mutfak kültürünü, oyun kültürünü ve coğrafi kültürü de ziyaretçilerimizle paylaşabiliyoruz. Dolayısıyla Bitlis Feshane günlerinde her şey bir arada bulunuyor. Vatandaşlarımızla birlikte olmaktan ve hasret gidermekten, buradaki izzet ve ikramların büryan kebabımızdan, avşor çorbamızdan tutun diğer her şeyi kamuoyu ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizim açımızdan fuar son derece başarılı geçmiştir. İnşallah devamı da gelecektir.” diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER