ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 20:58

Bitlis Emniyetinden “Hepimiz biriz” projesi


Bitlis Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, güvenli bir gelecek için sosyal koruma ve destek programı kapsamında hazırlanan, ”Hepimiz biriz” projesi başlatıldı.

Proje Bitlis il genelindeki çok sayıda lise çağındaki gençlere ulaşarak onlarla sporla buluşmayı, polis ile gençler arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi ve gençleri spora teşvik etmeyi amaçlıyor. Başlatılan proje kapsamında Bitlis merkez, Tatvan ve Güroymak ilçelerindeki lise öğrencisinden oluşan voleybol takımları arasında voleybol müsabakaları yapılacak.

Bitlis Merkezde bulunan kapalı spor salonunda tanıtımı yapılan proje kapsamında ilk olarak projeye dahil olan voleybol takımlarına forma ve voleybol topu dağıtımı yapıldı.

Burada bir konuşma yapan Bitlis İl Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç, "Gençlik olarak, dinamik olarak biz biriz, beraberiz. Aile yükü olarak, toplumun geleceği olarak biriz, beraberiz, güçlüyüz.” dedi.

Emniyet Müdürü Akgüç ayrıca, proje kapsamında voleybol turnuvasında birinci olan okul takımını için Bursa, İstanbul, Çanakkale, Ankara illerini kapsayan gezi düzenleneceğini ve katılan her takıma altın madalya verileceği sözlerine ekledi.

Projenin açılışına İl Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç, Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Muzaffer Güven ile çok sayıda liseli genç katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER