ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:24

Bisikletle "devri aem"

Bisikletle "devri aem"


Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar kasabasında yaşayan Mehmet Yavri, bisikleti ile Türkiye turu yapıyor.
Türkiye genelinde sadece bir kaç kişinin yaptığı ve bisikletle uzun kilometre yapan insanlardan biri olan Mehmet Yavri, dün Kemerhisar’da tarihi su kemerlerinden hareket etti.

Uzun yolculuğuna başlamadan önce konu ile ilgili bilgi veren Yavri, Niğde’den çıkıp sırası ile Adana, Malatya, Erzurum, Hopa, Giresun, Ordu ve son olarak yolculuğunu Artvin’de tamamlayacağını belirterek totalde 2 bin 500 kilometre yol gideceğini söyledi.

Bisikletle yapacağı bu uzun yolculuğun süresini 1 ay olarak tahmin eden Yavri, yolculuk esnasında herhangi bir tehlike olmadığını, daha önce bu tür turları yaptığını ve Türk insanının sevecen ve sıcak olduğunu söyledi.
Mehmet Yavri yapacağı uzun yolculuğun tek zorluğunun Karadeniz bölgesinde yükseltinin fazla olması nedeniyle güç gerektiğini ancak aceleci davranmadan bu zorluğu da aşacağını dile getirdi. Vakti ve zamanı olan herkese bu sporu tavsiye eden Yavri, yapacak olan insanların tam teşekküllü olarak yola çıkmaları gerektiğini belirtti. Yanına aldığı malzemeleri sayan Yavri, “Ben yanıma her türlü koşula dayanıklı bir bisiklet, kask, şişme tulum ve bisikletin herhangi bir bozulma tehlikesine karşı gerekli ekipmanları yanıma aldım. Yolculuğum esnasında oluşabilecek herhangi bir sorunu kolaylıkla çözebileceğim. Sizlere de bana verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Yolculuğuna Niğde Kemerhisar’dan başlayan Mehmet Yavri’nin uzun yolculuğu, yaklaşık 1 ay sonra Artvin’de son bulacak.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER