ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:57

Bisiklet gönüllüleri Dikmen Yaylası’na çıktı

Bisiklet gönüllüleri Dikmen Yaylasına çıktı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Dağ Bisikleti Turu'na katılan vatandaşlar, bisikletleriyle Hendek Dikmen Yaylası’na çıktı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü'nün organize ettiği Dağ Bisikleti Turları'nın 5. etabı Hendek Dikmen Yaylası'nda gerçekleştirildi. Katılımın ücretsiz olduğu zorlu bisiklet turuna bisiklet gönüllüleri büyük ilgi gösterdi. Hendek Dikmen Köyü’nden sürüşe başlayan sporcular, zorlu ve dik bir sürüşün ardından 1680 rakımlı Dikmen Yaylası’na ulaştı. Bisiklet tutkunları, toplam 22,7 kilometrelik parkurda doğal güzellikleri görme fırsatı elde etti.

12 Mayıs'ta gerçekleşen Poyrazlar - Adapazarı parkuru ile başlayan Dağ Bisikleti Turları, 30 Haziran'da gerçekleştirilecek Sülüklü Göl- Akyazı parkuru ile sona erecek. Toplamda 8 parkurda pedal çevirme imkânı bulacak olan bisiklet gönüllülerinin bir sonraki durağı Doğancıl - Orman Gözetleme Kulesi parkuru olacak. Taraklı'da 21,3 kilometre uzunluğundaki zorlu parkurda gerçekleştirilecek olan tur, 16 Haziran Pazar günü sürülecek. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER