ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:45

Birlik ve beraberliğimiz bizim en büyük gücümüzdür


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Yaşadığımız bu coğrafyada, ülkemizin yanı başında cereyan eden olaylara baktığımızda; birlik ve beraberliğin ve kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu bayram vesilesi ile daha iyi anlamamız ve hatırlamamız gerekmektedir. Çünkü birlik ve beraberliğimiz bizim en büyük gücümüzdür.” dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, tüm vatandaşların bayramlarını kutlayarak, sağlık ve huzur içinde bir bayram geçirilmesi temennisinde bulundu. Bayramların, birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok özel ve anlamlı bir yere sahip olduğunu kaydeden Çiçek, “Bayramlar; birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, birbirimize olan sevgi ve saygı bağlarımızı kuvvetlendirmek, kardeşliğimizi daha da derinleştirmek bakımından hiç şüphesiz önemli fırsatlardır. Bu bayramı da böyle değerlendirmek doğru olur.” diye ifade etti.

"...TARİHİ TECRÜBE BİZE ÖĞRETTİ"

Türkiye’nin yanı başında cereyan eden olaylara bakıldığında, birlik-beraberlik ve kardeşliğin ne kadar önemli olduğunun bayram vesilesi ile bir kez daha hatırlanması gerektiğine işaret eden Çiçek, çünkü birlik ve beraberliğin Türkiye'nin en büyük gücü olduğunu, bu aziz vatan üzerinde ebediyyen yaşamanın şartının bu olduğunu kaydetti. Çiçek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Kalplerimiz bir olduğunda, hiçbir gücün bizi birbirimize düşüremeyeceğini, tarihi tecrübelerimiz bize öğretmiştir. Fitne ve fesat odaklarının birliğimizi bozmaya dönük çabaları, bizlerin dayanışması karşısında boşa çıkacaktır. Ekonomimizdeki gelişme, toplumsal yapımızdaki canlılık, kültürel dokumuzdaki zenginlik, bize bakarak yönlerini tayin eden kardeşlerimiz için de umut olmaktadır. TBMM, milletimizin ve demokrasimizin kalbidir. Her türlü sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik farklılıkların buluşma adresi bu gazi Meclis’tir. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Milli varlığımızın en yüce kurumu olan bu çatı altında her türlü sorunumuzu özgürce tartışıp sonuçlandırabiliriz. Milletimiz adına yürüttüğümüz yasama çalışmalarının yegane gayesi, daha yaşanılır, gelişmiş, çağdaş bir Türkiye meydana getirmektir. Bu gayemizi gerçekleştirebilmemiz ekonomik, sosyal ve siyasal alanda atacağımız adımlarla mümkün olacaktır. Toplumsal hareketliliğin arttığı bu kutlu günlerin acıya dönüşmemesi en büyük temennimizdir. Bu vesileyle yakınlarını ziyaret etmek için yolculuk yapan vatandaşlarımızın daha dikkatli araç kullanmalarını özellikle hatırlatmak istiyorum. Manevi bir seferberlik havasında kutladığımız bu kutlu günlerin, milletimizin ve bütün insanlığın mutluluğuna vesile olmasını diliyor, milletimizin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER