ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:23

Birlik başkanları Tarım Fuarı öncesi istişare toplantısında buluştu

Birlik başkanları Tarım Fuarı öncesi istişare toplantısında buluştu


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliklerinin başkanları, Ankara’da düzenlenecek Tarım Fuarı öncesi istişare toplantısında bir araya geldi.

Fevzi’nin Yeri Balık Restoranı'nda düzenlenen istişare toplantısına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Kadir Güven, Samsun Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Aydoğdu, Ordu, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Trabzon Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanları ile Ordu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Evin de katıldı.

Toplantının başında konuşan Samsun Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Aydoğdu, düzenledikleri istişare toplantısında Ankara’da düzenlenecek Tarım Fuarı'nda küçükbaş hayvancılık alanındaki ürünlerini nasıl tanıtabilecekleri konusunda çeşitli fikir alışverişinde bulunmayı hedeflediklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

SAMSUN, BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SAYISINDA ZİRVEDE

Daha sonra konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da 165 bini küçükbaş, 325 bini büyükbaş olmak üzere toplamda 490 bin hayvan varlığı olduğunu belirtti. Güven, "İlimizde küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarla ilgili ıslah projeleri devam ediyor. Samsun küçükbaş ve büyükbaş hayvan varlığı bakımından Karadeniz Bölgesi’nde zirvede yer alıyor. Ancak kültür ırkı bakımından bakıldığında Çorum Tokat, Amasya gibi iç bölgelerde yer alan illerimiz çiftliklerinde hayvanlarından son derece yüksek düzeyde verim alabilmektedirler." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER