ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:32

Birinci İnönü Zaferi'nin 92. yıl dönümü


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birinci İnönü Zaferi'nin 92. yıl dönümünü kutlayarak, ''İnanıyorum ki genç nesiller; mukaddes vatanımızın ne kadar çetin mücadeleler neticesinde bizlere emanet edildiğinin idraki içinde, ecdadımıza ve şanlı tarihimize daha yüksek bir şuurla ve sadakatle sahip çıkacak; Cumhuriyetimizi yüceltmenin, daha yükseklere taşımanın gayreti içinde olacaklardır'' değerlendirmesinde bulundu.

 Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, Birinci İnönü Zaferi'nin 92. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladığı belirtildi.
    
Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
    
''İstiklal mücadelemizin ilk safhası olan Birinci İnönü Muharebesi'nde elde edilen zafer, kahraman ordumuzun öz güvenini arttırmış, milli mücadelenin sürdürülmesinde önemli bir moral kaynağı olmuştur. Elde ettiğimiz bu ilk zafer, daha sonra açılan diğer cephelerden de muvaffakıyetle ayrılmamıza vesile olmuş, böylece topraklarımız işgalden tamamen kurtarılmıştır.
    
Şu bir gerçek ki ecdadımız, türlü imkansızlıklara rağmen, ulvi mücadelesinden asla yılmamış, bu aziz vatanı kanı ve canı pahasına savunmuştur. İnanıyorum ki genç nesiller; mukaddes vatanımızın ne kadar çetin mücadeleler neticesinde bizlere emanet edildiğinin idraki içinde, ecdadımıza ve şanlı tarihimize daha yüksek bir şuurla ve sadakatle sahip çıkacak; Cumhuriyetimizi yüceltmenin, daha yükseklere taşımanın gayreti içinde olacaklardır. Bu düşüncelerle, Birinci İnönü Zaferi'nin 92. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla yad ediyorum.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER