ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 15:41

Birecik’te kitap fuarı açıldı


Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde kitap fuarı açıldı. Fuar, 9- 14 Nisan tarihlerinde açık olacak.

Fuarın açılışına Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Birecik Belediye Başkanı Av. Faruk Pınarbaşı, Birecik Müftüsü Mekki Solmaz, İlçe Jandarma Komutanı Dursun Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Barış Ertuğrul, kurum müdürleri, daire amirleri ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, “İnsanoğlunun icat ettiği şeyler arasında bir sıralama yapılırsa herhalde yazı en başta gelir. Çünkü şu an öğrendiğimiz her şeyi gelecek nesillere aktarmayı ancak yazarak başarabiliriz. Eğer yazı olmasaydı insanlık düşüncelerini bir sonraki nesillere aktaramaz ve insanlık düşünce açısından kısır kalırdı. Dolayısı ile Birecik gibi bir ilçede kitap fuarının açılması teşebbüsü bile göğsümüzü kabartmaya yeter." şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Av. Faruk Pınarbaşı ise “Kitapların önemine vurgu yaparak, bu organizasyonu yapan kişilere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kitap fuarının organizasyonunu yapan Müslüm Kağan da amaçlarının çocuklara kendi birikimleri ile kitap alma alışkanlığı kazandırmak ve tasarruflu olmayı aşılamak olduğunu söyledi. Kağan, açılışa katılan eğitimci yazar Ahmet Maraşlı’nın kendisine ait kitaplarını imzalamasının hoş bir ortam oluşturduğunu ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER