ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:12

Birecik HEM'den yıl sonu sergisi

Birecik HEMden yıl sonu sergisi


Şanlıurfa Birecik Dr. Hüseyin Mirkelam Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru eserler yıl sonu sergisi ile vatandaşların beğenisine sunuldu.

Serginin açılışına; AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Mezra Belediye Başkanı Yusuf Güneş, Birecik Belediye Başkan Vekili Kadir Çopur, İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Özçelik, İlçe Emniyet Müdürü Barış Ertuğrul, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışını milletvekili Yahya Akman ve İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi gerçekleştirdi. Açılışta konuşma yapan Akman, “Şu an da çok duygulanıyorum. Hocalarımız, usta öğreticilerimiz, burada kızlarımıza yeni yeni meslekler kazandırıyorlar. Biz memleket olarak eğitilmeye öğretilmeye muhtaç bir topluluğuz. Bu çocuklarımız eğer bir adım ilerisine bu işi zanaatkârlığa dönüştürebilirlerse, bir ekmek havasına dönüştürebiliyorlarsa, burada hoş vakit geçirebiliyorlarsa, kafalarını dinlendirebiliyorlarsa bizler için ne mutlu, bu gibi yerler bunun için açılıyor. Buna hizmet etmek için açılıyor. Her geçen sene de Allah’ın izni ile artan bir oranda bu şekilde kızlarımızın, gençlerimizin, bu faaliyetleri, bu hizmetleri yapması ile ilgili ortamlar ve imkânlar genişletiliyor." şeklinde konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Öztürkmen ise 71 branşta, 377 kurs açtıklarını belirterek, "Eğitim verilen kadın sayısı 5 bin 240, erkek sayısı 3 bin 29. Toplamda 8 bin 269 kişiye hizmet verdik. Halk Eğitim Müdürlüğümüzde sertifika alan kadın sayısı 2 bin 307’dir. Erkek sayısı ise 356. Toplam rakam ise 2 bin 663.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER