ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:00

Bir yıllık emeklerini sergileyecekler


Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'nda (KAYMEK) eğitim alan kursiyerler, bir yıllık emeklerini geleneksel yıl sonu sergisiyle görücüye çıkaracak.

Bu yıl 10.'su düzenlenen geleneksel yıl sonu sergisi, 11 Haziran Salı günü saat 18.00'de Dünya Ticaret Merkezi'nde açılacak. 23 Haziran tarihine kadar açık kalacak sergide gümüş işlemeciliği, sedef kakma, hazır giyim, ebru gibi 105 farklı branşta eğitim alan KAYMEK kursiyerlerince yapılan el emeği göz nuru eserler yer alacak. Ayrıca sergi kapsamında açılacak uygulama stantlarında vatandaşlar, yeteneklerini sınama şansı da yakalayacak.

GÖKYÜZÜ RENKLENECEK

Her yıl yoğun bir katılımla gerçekleşen sergiye bu yıl da ilgi büyük olacak. Açılış konuşmaları ve sertifika töreninin ardından düzenlenecek havai fişek gösterisi, açılışa katılanları büyüleyecek ve gökyüzü havai fişeklerle renklenecek.

Açılış etkinlikleri kapsamında Türk halk müziğinin sevilen sesi Turgay Başyayla, Kayserili sevenleriyle bir araya gelecek. Fuar alanı girişinde düzenlenecek konserde, Kayserililer unutulmaz bir akşam geçirecek.

Geleneksel yıl sonu sergisinin açılış etkinlikleri 12 Haziran Çarşamba günü de devam edecek. Bu kapsamda Araştırmacı- Yazar Talha Uğurluel, 'Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan' konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki söyleşi, saat 20.30'da başlayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER