ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:36

‘Bir ilaç, bir oyuncak kampanyası’

Bir ilaç, bir oyuncak kampanyası


 Bursa ETKİNDER tarafından Eczacılar Günü dolayısı ile başlatılan ‘Bir ilaç, bir oyuncak kampanyası’ kapsamında toplanan 2 bin’den fazla ilaç ve oyuncak Kimse Yok Mu Derneği aracılığı ile Suriyeli sığınmacılara gönderilecek.

Bursa Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER), Eczacılar Günü'nde Bursa’da görev yapan eczacıları yemekte buluşturdu. Hilton Bursa Otel'de gerçekleştirilen etkinliğe büyük bir katılım oldu. ETKİNDER Eczacılık Kulübü tarafından düzenlenen programa yaklaşık 70 eczacı katıldı.
Etkinlik kapsamında düzenlenen ‘Bir ilaç, bir oyuncak kampanyasını’ da tamamlandı. 1-15 Mayıs da gerçekleştirilen kampanya boyunca 2 binden fazla ilaç ve oyuncak toplandı. Kimse Yok Mu Derneği ile birlikte organize edilen ‘Bir ilaç, bir oyuncak kampanyası’ kapsamında toplanan yardımlar Suriyeli ailelere ulaştırılacak. Programda Türk sanat müziği devlet sanatçısı Hüseyin Taşçeşme’de katılarak bir konser verdi,

ECZACILIK KUTSAL MESLEK

Programda konuşan ETKİNDER Başkanı Canan Arıkan, Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği olarak eczacıların Eczacılık Bayramı'nı kutlayarak, “Bu sene 3.’sünü düzenlediğimiz geleneksel mesleki kaynaşma yemeğimize hepiniz hoş geldiniz. Eczacılık mesleği şüphesiz ki insanlık tarihi kadar eski ve hala varlığını sürdüren meslekler arasında. Bilimsel eczacılığın 174. yılını geride bırakan biz eczacılar mesleğimizle ilgili her türlü teorik ve pratik bilgi donanımı ile toplumun sağlığının korunması, tedavi edilmesi ve kontrol edilmesi için özveri ile çalışmaktayız.” şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER