ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 15:46

Bir İbrahim Aras ailesi şikayetçi

Bir İbrahim Aras ailesi şikayetçi

Psikolojisi bozulan İbrahim Aras'ın ailesi fotoğrafı yayınlayan gazete ve televizyonlardan şikayetçi oldu.


Adana'da 15 yaşındaki İbrahim Aras'ın sokak gösterileri sırasında hayatını kaybetmesinin ardından yazılı ve görsel basında yer alan fotoğrafın aynı ismi taşıyan bir çocuğa ait olduğu ortaya çıktı. 

Edinilen bilgiye, geçen pazar günü, terör örgütü yandaşı bir grup merkez Seyhan ilçesi Güney Kuşak Bulvarı üzerinde lastik yakıp caddeyi trafiğe kapatmak istedi. Bu sırada polis ile göstericiler arasında çıkan olaylarda henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı 15 yaşındaki İbrahim Aras hayatını kaybetti. Aras'ın ölümünün ardından bir facebook sayfası oluşturuldu. Bazı gazete ve televizyonlar İbrahim Aras için oluşturulan facebook sayfasından bu fotoğrafı alarak kullandı.

Ancak gerçek bir gün sonra ortaya çıktı, fotoğrafı basında yer alan İbrahim Aras öldürülen İbrahim Aras değildi. Hayatını kaybeden İbrahim Aras'ın yakınları, "Bu fotoğrafın nereden çıktığını bilmiyoruz, biz de şaşırdık." derken merkez Yüreğir ilçesinde oturan ve hayatta olan İbrahim Aras'ın annesi oğlunun psikilojisinin bozulduğunu söyledi. Sokak gösterilerinde ölen kişi olarak tanıtılmasından etkilenen aynı yaşlardaki İbrahim Aras'ın ailesi konuyu yargıya taşıdı. Anne Semra Aras, oğlunun gazete ve televizyonlarda fotoğrafının yer almasının ardından sokağa çıkamadığını belirterek olayı mahkemeye taşıyacaklarını anlattı. Anne Aras, konuyla ilgili Valiliği de bilgilendirdiklerini, yanlışlığın giderilmesi için yardım istediklerini söyledi. Ölen İbrahim Aras aslen Mardinli, fotoğrafı yer alan ancak hayatta olan İbrahim Aras ise Adıyamanlı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER