ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 13:59

Bir Cumhurbaşkanı ve Başbakan kuyrukta!

Bir Cumhurbaşkanı ve Başbakan kuyrukta!

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bin sözden daha değerli bu kareyle Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.


Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşe yazısında paylaştığı rahmetli Adnan Menderes'in bir fotoğrafıyla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

'Bin sözden daha değerli bir resim' başlığıyla kaleme aldığı yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mehmet Ali Birand'ın cenazesinde bir buçuk saat bekleyen insanları son anda atlayarak en ön sıraya gelmesini eleştirdiği yazısını hatırlatan Hıncal Uluç, Eski Başbakan Adnan Menderes ve dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel'in halk arasında kuyrukta beklediklerini gösteren bir fotoğrafı örnek gösterdi.

Uluç, eski Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay döneminde başlatılan bazı cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar ve parti liderleri için yolların kapatılması gibi halkı mağdur eden bazı uygulamalara ve ayrıcalıkları eleştirdi.

Ben gelince işler düzelecek diyen Kılıçdaroğlu'nun da bunlardan bir farkının olmadığını ifade eden Hıncal Uluç, şöyle dedi:

''Ana muhalefet liderinden ne beklersiniz? Ben gelince işler düzelecek. Hayır...Oda tıpkısının aynısı''

Adnan Menderes ve Celal Bayar'ın oylarını kullanmak için halkın arasında mütevazi bir şekilde sıra beklesini 'masal gibi' sözleriyle örnek gösteren Uluç, şu ifadeleri kullandı.

'' Yukarıdaki resme dikkatli bakın. Sonra oturun düşünün, düşünebildiğiniz kadar...Altıncı sıranın başında elinde şapkasını tutup saygılı bir duruşla sıra bekleyen, devrin başbakanı Adnan Menderes...Onun yanındaki papyonlu Cumhurbaşkanı Celal Bayar. Masal gibi değil mi? Peki korumalar... Protokol görevlileri...'' 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER