ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 15:14

"Bir baba çocukları için her şeyi yapar"


Oğlunun tedavi giderlerini karşılayamadığı için oyuncak tabancayla banka soyan Ünal N., aciz kalan bir babanın, çocukları için her şeyi yapabileceğini söyledi. Soygundan kısa bir süre sonra yakalanan zanlı, iki ay sonra tahliye edildi. Soygunun amacını anlatan Ünal N., “Ben tavuk bile zor kesen bir insanım ama her şey çocuklarım içindi. Bir baba, çocukları için her şeyi yapar.” dedi.

3 yaşındaki oğlu Rıdvan N.’nin tedavi giderleri için tefeciden borç para aldığını, ödeyemediği için eşine ve çocuğuna yönelik tehditler geldiğini belirten Ünal N., bunun üzerine oyuncak tabancayla banka soyup borcunu kapattığını söyledi. Yakalanmasından sonra ailesinin yaklaşık 28 bin lirayı bankaya iade etmesi üzerine etkin pişmanlıktan da faydalanarak ağır cezadan kurtulduğunu anlatan Ünal N., "Sebep, oğlum uzun zamandır rahatsızdı, zamanla olan bir şeydi. Maratondu, üç yıldır uğraşıyorum, bir şeylerin üzerinden tek başıma kalkmaya çalışıyorum ama her şeye yetişemedim. Büyük borçların altına girdim. Günün birinde sabah kalktım, bir arkadaştan borç istemeye giderken bir anda, nasıl diyeyim, yeter artık hep ben mi üzüleyim dedim. Bu yola başvurdum.” şeklinde konuştu.

Tavuk bile kesemeyecek kadar yufka yürekli olduğunu ama çaresiz kalınca insanın her yolu deneyebildiğini söyleyen Ünal N., “Silah zaten oyuncaktı. Oğlumun oynadığı silahtı. Torpido gözünde oğlumun oyuncak silahını görünce tahrik oldum. Onu görmesem belki aklıma gelmeyebilirdi. O anları düşündüğüm zaman kötü oluyorum. Ben tavuk bile zor kesen bir insanım. Bir anda olan oldu. Maske zaten, ben işim gereği tozlu bir işte çalıştığım için her daim maske kullanıyordum. Yaklaşık 24 bin TL’ye ihtiyacım vardı, canım çocuklarım içindi. Oğlumun üst damağı komple yoktu. Annesi emzirdiği zaman süt, çocuğumun burnundan geliyordu. Ameliyat oldu ama şu an konuşmakta güçlük çekiyor. 6 yaşına kadar oğlumun hastane serüveni çok. Bundan sonra yine çalışacağım, koşuşturacağım. Sabıkalı bir insanım. Nereye gitsem iş başvurusunda bulunsam, devletin sana verdiği sabıka kaydına bakıyorlar."

'AİLEM PARAYI BANKAYA İADE ETTİ'

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında 30 yıl hapis talebiyle dava açıldığını, bunun üzerine annesinin 28 bin lira tutarında para iadesini yaptığını hatırlatan Ünal N., bu durumu mahkemenin iyi niyet olarak gördüğünü ve Etkin Pişmanlık Kanunu kapsamında konuyu değerlendirerek toplam 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdığını anlattı. Kalan cezasını karar kesinleştikten sonra çekmek üzere tahliye edildiğini belirterek, “Annem babam, içeriden çıkmamı sağladı. Avukata parayı ödedikten sonra çıkabildim. Ben şartlı tahliyeden yararlandım. Ben kötü bir insan değilim. Mahkeme heyeti sanırım bunu gözönünde bulundurdu. Boş yere para harcamadığım, hakim önüne sunulmuştu.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER