ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 14:30

Binlerce kaçak sigara ele geçti

Binlerce kaçak sigara ele geçti


ANKARA (CİHAN)- Ankara’da, jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonlarda binlerce kaçak sigara ile uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, okul önlerinde öğrencilere sigara ve uyuşturucu satan zehir tacirlerine, doğu illerinden kaçak sigara ve uyuşturucu hap geleceği bilgisine ulaşılması üzerine, şahısları yakalamak için planlı faaliyet başlatılmıştır.” denildi.

Jandarma açıklamasında, operasyonun içeriği ile ilgili şu bilgiler verildi: “Ankara-Eskişehir E-90 Karayolu Üçpınar Köyü mevkii noktasında; 12 Aralık 2012 günü saat 04.00 sıralarında, Ankara İl J.K.lığı KOM Ş.Md.lüğü, Polatlı İlçe J.K.lığı ve Narkotik ve Psikotrop Madde Tespit Köpek Timi ile koordineli olarak icra edilen yol kontrol ve arama faaliyetleri esnasında, Batman’dan gelen yolcu otobüsünde yapılan arama sonucunda otobüste yolcu olarak bulunan M.S. isimli şahsa ait kolilerin içerisinde, toplam 246 Karton (2 bin 460 paket) Prestige ve Ashima marka kaçak sigara, doğudan gelen başka bir yolcu otobüsünde yapılan arama sonucunda, otobüste muavin olarak bulunan O.Ş. isimli şahsa ait çanta içerisinde toplam (6) Amfetamine cinsi sentetik uyuşturucu hap ve Diyarbakır’dan gelen yolcu otobüsünde yapılan arama sonucunda, otobüste yolcu olarak bulunan H.A. isimli şahsa ait kolilerin içerisinde toplam 200 bin adet Tarpet, Stadıon ve Matrix marka kaçak, içi boş sigara filtresi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatı ile ele geçirilen maddeler muhafaza altına alınmış ve şüpheliler, ifade alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.”


CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER