ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2014 Perşembe 19:39

Binlerce çalışana güzel haber

Binlerce çalışana güzel haber

Kabul edilen maddeye göre bu madde üzerinde çalışanlar iş akdi fes edilir mi korkusu yaşamadan emekli olana kadar çalışabilecek.


TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 'Torba Yasa' kanununa 4/C'li olarak çalışan 23 bin kişiyi ilgilendiren yeni bir madde ihdasında bulundu. 

TBMM Genel Kurulu'nda kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak bilinen 'İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' görüşmelerinde Plan ve Bütçe Komisyonu, 21 kişiden oluşan salt çoğunlukla toplanarak yeni bir madde ihdasında bulundu.

Madde üzerinde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, şunları söyledi; "Şu anda 23 bin civarında 4/C kapsamında özelleştirmeden dolayı Devlet Personel Başkanlığı bünyesinde bulunan havuzda işçilerimiz var. Bunlar daha önceki sürede 10-11 aylık sözleşme yapılıyor ve 1 aylık izinin ardından iş akidleri yenileniyordu. 2009 yılında yaptığımız düzenlemeyle sözleşme sürelerini 11 ay 27 güne çıkarıldı. Ve her yıl sözleşmeleri yenilenmeye başlandı ve ücretsiz izin kısmı ortadan kaldırmış olduk Bu önergeyle 23 bin civarındaki özeleştirmeden dolayı 4/C kapsamında girmiş Devlet Personel Başkanlığının havuzunda bulunan işçi kardeşlerimiz bundan sonra iş akdim fes olur mu kaygısına kapılmadan emekli olana kadar, tabi iş kanunu çerçevesinde herhangi bir hata yapmadıkları takdir de iş akidlerinin devamıyla ilgili bir durum söz konusu ortaya çıkıyor.Bugün mübarek gün. Buda 4/C'li kardeşlerimize TBMM'nin bir hediyesidir."

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER