ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2014 Perşembe 10:40

"Bingöllü Kenan" cephanelikle yakalandı

"Bingöllü Kenan" cephanelikle yakalandı

"Bingöllü Kenan" adıyla tanınan çete lideri Kenan Y., içinde ruhsatsız silahların bulunduğu zırhlı araçla yakalandı


Sosyal medyada Bingöllü Kenan lakabıyla tanınan "Çakma Sedat PEker" olarak isimlendirilen Kenan Y. gözaltına alındı.

Sultanbeyli'de esnaftan haraç toplayarak silahla tehdit ettiği ileri sürülen çete lideri Kenan Y. gözaltına alındı. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'ne bağlı motosikletli Yunus Timleri'nce şüphe üzerine yapılan aramada BMW X6 marka aracının içinden 2 tabanca, kelepçe, komando bıçağı, çelik yelek ve 30 dolu fişek çıktı. Kenan Y. (30) ile şoförü Fahri K. (33) gözaltına alındı.

Tabancalardan birinin ruhsatsız, diğerinin de taşıma ruhsatının sahte olduğu belirlendi. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerden Fahri K. ile Bingöllü Kenan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Zorla çek-senet tahsilatı ve silahla adam yaralama da dâhil birçok suçtan 12 yıl cezaevinde kaldığı öğrenilen 'Bingöllü Kenan' lakaplı şahsın aracına kumaştan yapılma cırt cırtlı sahte plaka takıldığı da belirlendi.

TANITIM VİDEOSU VAR

"Bana değil polis, kralı gelse dokunamaz" sözüyle tanınan ve çevresine korku salan Kenan Y. geçen günlerde şarkıcı Nihat Doğan ile sosyal medyada ağız dalaşına girince gündeme oturmuştu. Sosyal medyayı kullanmasıyla dikkat çeken çete lideri YouTube'da 'Bingöllü Kenan Kimdir' başlığıyla tanıtım filmi de yayımlamıştı.

 

 

 

 

ARACI ZIRHLI PLAKASI SAHTE

Kendisini 'Bingöllü Kenan' olarak tanıtan Kenan Y. hakkında daha önce de polise çok sayıda ihbar yapılmıştı. Sultanbeyli esnafından zorla haraç topladığı belirtilen Kenan Y.'nin fotoğraf ve videolarda kendisini Sedat Peker'e benzetmesi dikkat çekiyor.

SABAH 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER