ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:50

Bingöl'e 375 milyon liralık yatırım yapıldı


Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, alt yapı, üst yapı ve kentsel dönüşüm başta olmak üzere bir çok alanda yürüttükleri faaliyetlerin 175 milyon TL'yi bulduğunu, TOKİ’nin yatırımlarıyla birlikte bu rakamın 375 milyon TL’ye ulaştığını söyledi.

Altyapı çalışmalarının yüzde 70'inin bitme noktasına geldiğini belirten Başkan Atalay; ''Altyapının temel atma töreni 14 Nisan 2011’de yapıldı. 1 yıl içerisinde rekor denebilecek bir oranda gerçekleşme oldu. Bu yıl içerisinde tüm altyapı çalışmasını bitirip, kentin 40 yıllık sorununu çözmüş bulunacağız.'' dedi.

Bingöllü vatandaşların, kendisinden ilk etapda altyapı sorununu çözmesini istediğini belirten Atalay; ''Şu an ise en fazla üst yapının çözülmesi talep ediliyor. Yapılacak üst yapı çalışmalarıyla yıl sonuna kadar şehri belirli oranda üst yapıya kavuşturmuş olacağız. Ana yollar ve mahalle girişleri karayolları standartlarında olan sıcak asfalt ile kaplanacak. Diğer cadde ve sokaklarda kaldırımlarıyla birlikte kilitli taş yapacağız. Ayrıca dar sokaklara da, Arnavut taştan yollar yapılacak.'' diye konuştu.

Bingöl'ün engelsiz şehir olacağını belirten Atalay; '' Görme engelli vatandaşlar için Genç Caddesi ve İnönü Caddesi üzerinde iz yolu yapılacak. Üst yapı çalışmaları kapsamında Kentimizi engelli vatandaşların daha rahat yaşayabilecekleri bir hale getireceğiz. Bu bizim vicdani sorumluluğumuzdur.'' ifadelerini kullandı.

Bingöl'de kaçak su kullanımının önüne geçeceklerini ifade eden Atalay; '' Suyun Yüzde 50'si kaçak kullanılıyor. Yüz 25 şebeke kaçağı, yüzde 25 ise vatandaşın kaçak kullanımı. Bu kaçağın önüne geçebilmek için polietilen borular döşedik. Bu borulardan kaçak su çekmek mümkün değil. Biz şu anda bütün abone bağlantılarını üstlendik. Normalde ücretini ödeyerek vatandaşın yapması gerekiyor. Ama biz kaçağın önünü almak için abone bağlantılarını üstlendik. Yapılan bağlantılarda denetim görevlilerince denetleniyor.'' şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER