ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 23:06

Bingöl'de şehit olan polislerin isimleri kütüphanelere verildi

Bingölde şehit olan polislerin isimleri kütüphanelere verildi


Bingöl Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, 16 Eylül 2012 tarihinde PKK mensuplarınca, Bingöl - Karlıova yolunun Hacılar Köyü mevkiinde PKK mensuplarınca, menfez altına döşenen patlayıcının patlatılması sonucu, şehit olan 8 polis memurunun isimleri Bingöl'deki 8 ilköğretim okuluna yapılan kütüphanelerde yaşayacak.

Bingöl - Karlıova yolunun Hacılar Köyü mevkiinde PKK mensuplarınca, menfez altına döşenen patlayıcının patlatılması sonucu, Karlıova ilçe merkezindeki asayiş görevinden il merkezine dönüş yapmakta olan Bingöl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ait araçta bulunan 8 polis memuru olay yerinde şehit olmuştu. Bu olayda şehit düşen, Osman Küçükdillan'ın ismi merkezde bulunan Yavuz Selim İlköğretim'e, Ümit Yıldırım'ın ismi merkezde bulunan Murat İlköğretim'e, Şehmus Karakut'un ismi Genç ilçesinde bulunan Genç lisesine, Samet Kırcalı'nın ismi Karlıova ilçesinde bulunan Kantarkaya İlköğretim'e, Cuma Mercimek'in ismi Solhan'da bulunan Solhan YİBO'ya, Murat Toprak'ın ismi Adaklı'da bulunan Adaklı YİBO'ya, Fatih Celayir'in ismi Yayladere'de bulunan Yayladere İlköğretim'e, Gökhan Kuzu'nin ismi ise Kiğı ilçesinde bulunan Yusuf Ziya Değnekçi İlköğretim Okulu'na verildi.

Ayrıca, Bingöl Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan personel, şehit olan meslektaşları adına 180 hatim okuyarak duasını yapmışlardı. 8 kurban kesmişlerdi ve hala devam eden nakdi kampanyada şuana kadar Bingöl Emniyet Müdürlüğü olarak 156 bin lira, ülke genelinde ise toplamda 300 bin liranın toplandığı belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER