ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 17:15

Bingöl'de 20 yıl önce şehit edilen 33 asker törenle anıldı


Bingöl'de 20 yıl önce terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 33 er, Bingöl-Elazığ karayolunun 10. kilometresinde şehitlerin anısına yapılan Anıttepe'de düzenlenen törenle anıldı.

Bingöl-Elazığ karayolunun 10. kilometresinde 24 Mayıs 1993 tarihinde silahsız olan 33 askerin şehit edildiği yerde düzenlenen törene Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bingöl Belediye Başkan Vekili Ahmet Gündoğdu, 49'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan köy korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen, şehit ailelerinin acılarını paylaştığını ifade etti. Daha sonra konuşma yapan Jandarma Üsteğmen Mehmet İlker Eldemir ise "Düzenlenen bu törende amacımız, acılı ailelere bu hain saldırıyı hatırlatarak acılarını ve hüzünlerini yeniden yaşatmak değil. Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi asla unutmadığımızı ve sonsuza kadar unutmayacağımızı göstermektir." dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Vali Güvençer ve beraberindeki heyet, şehit olan 33 askeri temsilen törene katılan 33 askere sarılarak, şehitlere dua etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER