ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 19:37

Bingöl Erzurum yolu kapandı


Bingöl-Erzurum karayolunun kar ve tipi edeniyle ulaşıma kapandığı bildirildi.
    
Karayolları 84. Şube Şefliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bingöl-Erzurum karayolu, Bingöl-Karlıova arasındaki Çobantaşı ve Kalencik köyleri ile Karlıova-Erzurum arası Herdo deresi mevkisinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
    
Etkili tipi nedeniyle görüş mesafesinin sıfır olduğu bildirilen bölgelerde karla mücadele ekiplerinin yolu takipte zorlandıklarını belirten yetkililer, karayollarından yol durumu hakkında bilgi almadan sürücülerin can ve mal güvenliği açısından yol çıkmamasını istediler.
    
Yola çıkmak zorunda olan sürücülerin mutlaka yanlarında çekme halatı bulundurmasını isteyen yetkililer, yol açma çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü ifade etti.
    
Bingöl-Erzurum karayolunun kapalı olması nedeniyle Karlıova'da bekletilen 2 yolcu otobüsündeki yolcuların da ilçedeki kamu kurumlarında ağırlandığı ve Karlıova ilçesine bağlı Dörtyol köyünde de çok sayıda tır ve kamyonun mahsur kaldığı öğrenildi.
    
KAR TATILI 1 GÜN DAHA UZATILDI
    
Öte yandan Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı ilçeler dahil tüm ilköğretim, ortaöğretim ve okul öncesi okulların 9 Ocak tarihinde tatil edildiği bildirildi.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER