ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:02

Bingöl Belediyesi üstyapı sözleşmesini imzaladı

Bingöl Belediyesi üstyapı sözleşmesini imzaladı


Bingöl Belediyesi, kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu şebekeleri ihalelerinden sonra şimdi de şehrin üstyapı ihalesini yaparak, kazanan firma ile sözleşme imzaladı.

Yapılan sözleşme sonrası yazılı açıklama yapan Belediye Başkanı Serdar Atalay, "Bingöl Belediyesi, Bingöl’ün tarihi sorunlarına neşter vuruyor. Şehrimizin kronikleşmiş sorunları birbir çözülüyor. Şehrimizin üstyapı yapım işi Bingöl’ün tümünü kapsayacak şekilde projelendirildi. Üstyapı yapım işi sözleşme imzasından sonra 210 takvim gününde teslim edilecek." dedi.

Proje kapsamında şehrin ana güzergah yollarının bitümlü sıcak karışım asfalt ile kaplanacağını ifade eden Atalay, "Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımlar kilitli parke taşı ile şehir merkezindeki ana kaldırımlar bazalt kaplama plaklarla döşenecek. Ayrıca, bütün yol güzergahlarında yağmursuyu olukları döşenecek. Dar ve ara sokaklarda yollar arnavut taşı ile kaplanacak. Şehir merkezinde aydınlatma direkleri komple yenilenecek. Genç Caddesi’nde LED ışıklandırma sistemi yapılarak şehir merkezine yeni bir canlılık kazandırılacak. Ayrıca, kaldırımların geniş olduğu yerlerde vatandaşların dinlenmesi için oturma bankları kurulacak. Bankların yanına yeni çöp kutuları monte edilerek vatandaşların kullanımına sunulacak. Üstyapı yapımı işinde mimari, peyzaj ve kent mobilyaları anlamında gerekli her türlü çalışma yapılacak." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER