ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 16:33

'Binbaşının şehit edilmesinde silah temin etmiş'


Beyoğlu'nda içinde uzun namlulu silah ve mühimmat bulunan mikrodalga fırınla ilgili, gözaltına alınan iki kadından birinin oğlu olan H.Y.'nin, emekli bir binbaşının şehit edilmesi olayında, silah temin ettiği için tutuklandığı ortaya çıktı.

Kasımpaşa'da bir eskicinin aldığı mikrodalga fırın içinde uzun namlulu silah, tabanca ve mühimmat bulunmasının ardından iki kadın gözaltına alındı.

Yapılan ilk incelemelerde kadınlardan birinin oğlu olan H.Y.'nin, emekli bir binbaşının şehit edilmesine yönelik suikast olayıyla ilgili olarak silah temin eden kişi olarak tutuklandığı ve halen cezaevinde olduğu belirlendi.

Beyoğlu'nda bir eskici, aldığı mikrodalga fırın içinden silah ve mühimmat çıkınca durumu polise bildirdi. Önce Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, ardından da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırmada mikrodalga içinde 1 kaleşnikof, 2 el bombası, 2 tabanca ve bu silahlara ait şarjör ile mermiler ele geçirildi.

Eskicinin ifadesi doğrultusunda fırını satın aldığı adresi belirleyen polis, iki kadını gözaltına aldı. Yapılan ilk incelemede kadınlardan birinin oğlu olan H.Y.'nin, emekli bir binbaşının şehit edilmesine ilişkin suikast ile ilgili soruşturma kapsamında silah temin ettiği gerekçesiyle tutuklandığı ve halen cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

Eldeki bilgiler kapsamında gözaltında bulunan iki kadın, ifadelerine başvurulmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER