ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ağustos 2014 Cuma 13:05

Binali Yıldırım açıkladı: "Davutoğlu..."

Binali Yıldırım açıkladı: "Davutoğlu..."

Dün toplantı yapacağını duyuran Binali Yıldırım'ın merakla beklenen toplantısı başladı.


Ahmet Davutoğlu'nun genel başkan adaylığının açıklandığı salonda, adı adaylar arasında geçen bir başka isim Başbakan Danışmanı Binali Yıldırım'ın bulunmaması dikkat çekti. Yıldırım'ın bugün TBMM'de açıklama yapacağını duyurduğu açıklama merakla beklenir olmuştu.

İşte AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım   ilk mesaj; “Bizde liderlik, benlik kavgası olmaz” dedi.

İşte konuşmasından satırbaşları

Kurucularından biri olduğum AK Parti'nin bir neferi olarak partimden hep gurur duydum. Türk siyasi hayatına yeni bir model oluşturdu.

Milletimiz iradesine sahip çıkmış her seferinde AK Parti'yi tek başına iktidara getirmiştir.
Cuhmurbaşkanlığı seçiminde de partimizin kurucu genel başkanı değerli liderimiz Türkiye'nin seçilmiş 12. Cuhmurbaşkanı olarak bugünlere geldi.

27 Ağustos'ta bir genel başkanlık seçimi yapılacak. Parti içinde yapılan temayül ve istişarelerde birçok kişinin ismi geçiyor.

O zaman bana şunu sordular "Genel Başkanlık için isminiz geçiyor" ne diyorsunuz? Bizim 313 milletvekilimiz var. Hepsi buna layıktır. demiştim. Bu karar istişareler neticesinde alınacak dedim.
Her kademeye kimi genel başkan görmek istersiniz sorusu soruldu. Dün itibariyle Başbakan Erdoğan 27 Ağustos'ta yapılacak kongrede genel başkan adayımızı açıkladı.

Kendisiyle iki dönem beraber çalıştık. Çok iyi bir akademisyen, gayretli çalışkan bir arkadaşımız. Ahmet Davutoğlu'na başarılar diliyorum.

Dün basın toplantısını duyurduğum andan itibaren özellikle sosyal medyada bir sürü spekülasyon yapıldı.
10 Ağustos'la birlikte Türkiye yeni bir siyasi yola girmiş durumdadır. Yeni Türkiye'de hedef halkımızın refahını arttırmak, büyük Atatürk'ün bize gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak.
Dünyada da sözü geçen bir Türkiye'dir hedefimiz. Yeni Türkiye'de barış var. Ülkemizde kalıcı yapmaya çalıştığımız barışı bozmaya çalışanlar var.

Çözüm süreci demek her şeyden vazgeçmek demek değildir. Kuruluş felsefesinden taviz vermek demek değildir.
Bizim çözüm sürecimizde vazgeçemeyeceğimiz 4 şart var. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatandır. Şehitlerimizin hatırasına kimse ihanet edemez.

30 Mart'ta halk paralel yapıya gerekli cevabı vermiştir. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu mücadele istiklal ve istikbal mücadelesidir.

Hiçbir yapılanma millet adına irade ortaya koyamaz.
62. Hükümet önümüzdeki hafta görevine başlayacak. Seçimler dönemini geride bırakacağız.
Bu süreçte şahsıma gönüllerinde bu göreve layık gören arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar partim içerisinde bir göreve talip olmadım. Ben hep sahada oldum. Şantiyede oldum. Gönüllerde oldum.
Sayın Cuhmurbaşkanın eşinin konuşmasıyla alakalı bir şey demek bana düşmez.
Sosyal medyanın yararları olduğu gibi yan etkileri de var.
Yeni nesil eski nesil diye bir sorun bizde olmaz.Bizden sonra bayrağı devralacak kardeşlerimizi rakip görmedik

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER