ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 21:25

'Bilim tarihi hocaları eski dili bilmeli'

Bilim tarihi hocaları eski dili bilmeli

Ayşenur İslam, "Artık tarihimize slogan sözlerle değil, o tarihi okuyarak yaklaşabilen bir nesil yetiştiriyoruz. Bundan büyük bahtiyarlık olmaz" dedi.


İslam, Hayrat Vakfınca Serdivan Belediye Kültür ve Kongre Salonu'nda düzenlenen "Osmanlı Türkçesi Kursları Sertifika" töreninde yaptığı konuşmada, her bilim tarihi hocasının muhakkak eski dili bilmesi gerektiğini vurguladı.
Hayrat Vakfı'nın bu alandaki çalışmalarını bugün öğrendiğine işaret eden İslam, "Kendilerine müteşekkirim. Çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten önemli bir iş yapıyorlar" ifadesini kullandı.
"Bu demektir ki biz tarihimizle aramızdaki perdeyi yavaş yavaş değil, süratle kaldırıyoruz" diyen İslam, "Artık tarihimize slogan sözlerle değil, o tarihi okuyarak yaklaşabilen bir nesil yetiştiriyoruz. Bundan büyük bahtiyarlık olmaz" şeklinde konuştu.
İslam, daha sonra kursiyerlere sertifikalarını verdi, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Program sonrası, dün Arifiye ilçesinde Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında inşaatı devam eden istasyon binasında meydana gelen göçükte yaralanan ve Sakarya Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alınan işçileri ziyaret eden İslam, "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.
Ailelerle yakından ilgilenen Bakan İslam, daha sonra hastaneden ayrıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER