ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 16:04

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de:


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Hedefimiz, birlik ve beraberlik içinde Türkiye'nin ayakları üzerinde duran, namerde muhtaç olmayan, kendi gücü ve enerjisiyle dünyada yine söz sahibi ülke olması" dedi.
Işık, Kuzey Kafkas Dostluk ve Kültür Evi'nin açılışında yaptığı konuşmada, kentte önemli kültür derneklerinin yer aldığını belirterek, bu konuyu önemsediklerini söyledi.
"Kuzey Kafkasya halkı vatanın kıymetini belki en iyi bilen halkımızdır, topluluğumuzdur, çekilen acılar Kafkasya halkında çelikten irade oluşturmuştur" diyen Işık, ülkenin namerde muhtaç olmaması için çalıştıklarını anlattı.
Işık, Türkiye'nin kendi gücüyle kalkınmasını arzu ettiklerini kaydederek, "Burada önemsediğimiz nokta vatan savunmasıdır. 11 yılda bu alanda ciddi çalışmalar yaptık. Bugün yüzde 24 yerlilik oranıyla aldığımız savunma sanayisinde yüzde 55'leri geçtik. Bunun için teknolojiye önem veriyoruz. İstiyoruz ki artık dünyadaki en önemli rekabet alanı bilim ve teknolojide Türkiye, üreten ülke olsun" diye konuştu.
Bilime ecdadın da önemli katkılar sağladığını belirten Işık, "Hedefimiz, birlik ve beraberlik içinde Türkiye'nin ayakları üzerinde duran, namerde muhtaç olmayan, kendi gücü ve enerjisiyle dünyada yine söz sahibi ülke olması" dedi.
Konuşmanın ardından Işık, açılış kurdelesini keserek, kültür evini gezdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER