ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 18:06

Bilgisayar Teknolojileri Sempozyumu başladı


Erzurum Atatürk Üniversitesi (AÜ), Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nün düzenlediği 7. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu Sürekli Eğitim Merkezi'nde başladı.

Sempozyuma 60 üniversiteden 400’e yakın akademisyen katılıyor. Sempozyumda bilim adamları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri üzerine 300 sunum yapacak ve birçok konuyu tartışacak. Düzenleme kurulu başkanlığını yapan Doç. Dr. Yüksel Göktaş, “Bölümümüzün amacı, Milli Eğitim bünyesinde çalışacak bilişim teknolojileri rehber öğretmenler yetiştirmektir. Ancak bu bölüm mezunu öğrencilerimizin öğretmen istihdamı ve görev yapan öğretmenlerimizin yaşadığı problemler malumunuzdur. 7. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu’nun özellikle bölümün ve mezunlarının yaşadığı bu problemlere çözüm önerileri üretmesini ümit etmekteyim.” dedi.

AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu is, “Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan AÜ’de, bu toplantının yapılmasından büyük mutluluk duymaktayım. Şüphesiz bütün bu çabaların nihai amacı ülkemizi daha iyi noktalara getirmektir. Gelişmiş bir ülke olmak için de, bilim ve teknolojiye hâkim, teknolojiyi bilinçli kullanan ve yeni teknolojiler üretebilen, gelişmeleri toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürebilecek girişimciler yetiştirmek gerekmektedir. Bu sempozyumda, bu amaçlara hizmet etme noktasında önemli bir adımdır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER