ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 10:49

Bilgi işlem hatası, tatillerini zehir etti

Bilgi işlem hatası, tatillerini zehir etti


Ankara’da bir marketten yaptıkları alışverişle Antalya Belek’teki beş yıldızlı bir otelde tatil kazanan aile, otelin bilgi işlem servisinin yaptığı hata sebebiyle kabus dolu anlar yaşadı.
Ankara’da emlak ofisi sahibi olan Aydın Arslan, bir marketten kazandığı tatil kuponu ile 23 Nisan tarihinde 7 yaşındaki oğlu Bulut ve eşi Tülay Arslan ile birlikte Antalya Belek’te bulunan bir beş yıldızlı otele geldi. Otele giriş yaptıktan bir gün sonra sabah erkenden otel çalışanlarının odayı arayarak kendisinin lobiye gelmesi gerektiğini söylediklerini belirten Arslan, lobiye indiğinde iki jandarma ve bir komutanın kendisini beklediğini, hakkında yakalama ve tutuklama kararı olduğunu bildirdiklerini anlattı.

"ŞAŞKINLIK İÇERİSİNDEYDİM"
Jandarma komutanına "Bir yanlışlık var" dediğini ancak yanıt olarak, "Detayı bilmiyoruz, bizimle karakola kadar gelmeniz gerekiyor" yanıtını aldığını söyleyen Arslan, şunları anlattı:
"Onlarla birlikte karakola gittim. Karakolda bana 2 tane kağıt imzalattılar. Üst arama ve tutuklama. ‘Bir hata var’ dedim, ‘Hiç bir hata yok savcılığa çıkacaksın, savcılık karar verecek’ dediler. Bir borçtan dolayı tutuklama ve yakalama kararı varmış. Hemen avukatımı aradım. Durumu anlattım. Yaklaşık dört saat karakolda kaldım."
Beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldığı için şaşkınlık içerisinde ve tedirgin olduğunu belirten Arslan, komutana evraklara yeniden bakmalarını rica ettiğini söyledi.

"MAĞDUR OLDUM"
Arslan, “Sonra üst amirlerine haber verdiler, geldi. Yanlış olduğunu söylediler. Dört saat karakolda kaldım. ’Gerçekten bir yanlışlık var’ dediler. Bu arada çocuğum hastalandı. Ateşler içinde yanıyordu. Karakoldan geldim, çocuğumu hastaneye götürdüm. İnanılmaz şekilde mağdur oldum” şeklinde konuştu.

"OTEL YÖNETİCİLERİNDEN BEDAVA TATİL TEKLİF ETTİ"
Karakolda serbest kaldıktan sonra otele döndüğünü belirten Arslan, şöyle konuştu:
“Otel yönetimi bana şöyle açıklama yaptı, ’Bizim bilgi işlerindeki personelimiz hata yapmış. Daha önce Aydın Arslan diye birisi kalmış otelde. Onun bilgileri gönderilmiş. Yanlışlık bizden kaynaklanıyor. Biz bu hatayı düzeltmek için size tatil imkanı verelim. Özrümüzü böyle giderelim’. Ben de ‘Kesinlikle bunu kabul etmiyorum. Jandarma ve otel hakkında dava açacağım’ dedim. Market yetkilileri her şekilde arkamda olduklarını söylediler. Otelle de gerekirse anlaşmalarını fesedeceklerini bildirdiler” diye konuştu.

"ÇOCUĞUN STRESTEN ATEŞİ ÇIKTI"
Eşinin karakola götürülmesinin ardından 7 yaşındaki oğlu Bulut’un ateşinin yükseldiğini anlatan Tülay Arslan ise, “Eşimi sabah erkenden aldılar. Babası jandarma eşliğinde gittikten sonra çocuğum strese girdi. Ateşlendi. Doktora gidemedim. Hiç bir şey yapamadım.Bir haber de vermediler. Dört saat boyunca eşimin gelmesini bekledik. Bir yandan da hasta çocukla ilgileniyordum. Çok endişelendim” dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER