ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 17:03

Bilgi evleri öğrencileri takdir topladı

Bilgi evleri öğrencileri takdir topladı


Ramazan Çadırı İrfan Sofrası, Bağcılar Belediyesi bilgi evleri öğrencilerinin sergiledikleri tiyatro oyunları, okudukları ilahiler ve sundukları sema gösterileriyle renklendi. Ramazan Çadırı’nı dolduran semt sakinlerinin takdirini toplayan öğrenciler, sahnede kaldıkları 2 saat boyunca bilgi ve becerilerini ortaya koyarak mukaddes ayın anlamına uygun program sundu.

Konuk sunucu olarak katılan Bilo Ağa’nın esprileriyle renklenen programda öğrenciler, Hacivat-Karagöz gölge oyunundan Semazen’e kadar zengin içerikli program sundu. Programın başında 2 öğrencinin sergilediği skeçte Kur’an- Kerim’in okunması ve doğru anlaşılması konusu işlendi. Aşuk ile Maşuk gösterisinin ardından 2 öğrenci davul eşliğinde Ramazan manileri okudu. Daha sonra sahne alan Çocuk Semazen Grubu’nun sergilediği sema gösterisi de davetlilerce dakikalarca alkışlandı. Programın son bölümünde ise 30 öğrenciden oluşan İlahi Grubu’nun okuduğu ilahiler davetliler tarafından ilgiyle dinlendi.

Programda davetlilere ayrıca Bağcılar Belediyesi’nin 'Hayatımıza Işık Tutan Nasihatler' adlı kitabı dağıtıldı. Programla ilgili duygularını paylaşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, öğrencilerin gösterdikleri başarılarından dolayı kutladı. Çağırıcı, bilgi evlerinde uzman öğretmenler eşliğinde eğitim gören çocukların bilgi ve becerilerinin geliştiğini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER