ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 11:29

Bilgi evi öğrencileri yarıştı

Bilgi evi öğrencileri yarıştı


Bağcılar’da eğitim faaliyetlerini yürüten bilgi evleri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya bilgi evlerine devam eden 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Genel kültür ve her branş dersinden ikişer soru olmak üzere toplam 12 sorunun sorulduğu yarışmada sınıflarına göre dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmada birinci olan bilgi evlerine ise kupa verildi.

Yarışmada, 3 ve 4. Sınıflarda Kemalpaşa Bilgi Evi öğrencileri birinci olurken, 5. Sınıflarda Fatih, 6. Sınıflarda Mahmutbey, 7. Sınıflarda Yüzyıl ve 8. Sınıflarda da Fevziçakmak Bilgi Evi öğrencileri birinci oldu.
Bağcılar Belediyesi’nin eğitim yatırımlarından biri olarak projelendirdiği ve şu anda 7 mahallede eğitim faaliyetlerini sürdüren bilgi evlerine yaklaşık 15 bin öğrenci devam ediyor. Branş öğretmenleri tarafından öğrencilerin okul derslerine takviye eğitimlerinin verildiği bilgi evlerinde özellikle kulüp çalışmaları ile öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkması teşvik ediliyor.

Bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencileri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Mevlana’nın, “Bir neslin geleceği bir önceki nesil hazırlar.” sözüne atıfta bulunarak, “Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz. Bilgi evlerimiz de bu düşünceden hareketle doğdu. Şu anda 7 bilgi evimize 15 bin yavrumuz devam ediyor. Burada okul derslerine takviye eğitimi alıyorlar, bunun yanı sıra, müzik, resim, karikatür gibi 30’a yakın branşta kulüp çalışmaları ile eğitim veriyoruz. Hedefimiz 22 mahallemizin tamamına bir bilgi evi kazandırmak.” dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER