ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 16:27

Bilecik Valisi Nayir görevine başladı


Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, görevine başladı.

Vali Nayir, Bilecik Valiliği önünde Vali Vekili Metin Çınar, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri ile valilik personeli tarafından karşılandı.
Bakanlar Kurulunun 13 Şubat kararnamesiyle atandığını ve bugün itibariyle Bilecik Valiliği görevine başladığını belirten Nayir, kuruluşun ve kurtuluşun gerçekleşmesinde önemli fonksiyonlar üstlenen Bilecik'e hizmet etme görevini kendisine layık görenlere teşekkür etti.

Millete hizmet etmenin büyük bir onurla birlikte önemli bir sorumluluk da getirdiğini ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:
"Bu sorumluluğun bilincinde olarak, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte temel yaklaşımımız, insan odaklı bir anlayışla, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Bu doğrultuda bize yol gösteren, ana ilke adalet ve hakkaniyet anlayışıdır. Sürekli olarak vatandaşımızın arasında, yanında olacak ve bize ulaşmalarına imkan sağlayacağız. Yürütülecek hizmetlerde, mülki ve mahalli idareler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite, mesleki odalar, basın ve medya kuruluşları ile iletişim ve koordinasyona özen göstereceğiz."
Devraldığı hizmet bayrağını bütün çalışma arkadaşlarıyla birlikte çok daha ileriye taşırken Bilecik'in milletvekillerinin desteklerinin de çok değerli olacağını dile getiren Nayir, "Önceden başlanmış ve yürütülmekte olan çalışmaların aynı titizlikle takip edileceğini ifade etmek isterim. Bu genel ilkeler çerçevesinde tüm kurumlarımızla birlikte ortak hedefimiz, ilimizin her alanda gelişmesi olacak ve bu hedef doğrultusunda hep birlikte çalışacağız" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER