ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 08:52

Biden'dan ABD başkan adaylığı sinyali


ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 2016'da yapılacak ABD başkanlık seçimlerinde aday olmamak için "belirgin bir neden" görmediğini söyledi.
Biden, CNN'e verdiği mülakatta, 2016'daki seçimlerde ABD başkanlığına aday olup olmama konusunda 2015 yazına kadar karar vereceğini bildirdi.
Başkanlık için aday olup olmama kararında, "tüm hayatını adadığı iki konuya odaklanmada en nitelikli kişi olup olmadığına" dair düşüncesinin belirleyici olacağını ifade eden Biden, bu iki konuyu, "sıradan insanlara başarma şansı vermek ve ABD'nin rasyonel çıkarlarını temel alan sağlam bir dış politika" olarak sıraladı.
Biden, 2016'da yapılacak başkanlık seçimlerine ilişkin "Yarışmamam için nedenler olabilir, ama yarışmamam gerektiğini düşünmem için belirgin bir nedenim yok" dedi.
ABD'de bir sonraki başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'den olası adaylar arasında Biden'ın yanı sıra eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın da adı geçiyor. Clinton da aday olup olmama konusundaki kararını bu yıl içinde vereceğini açıklamıştı.


 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER