ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 12:41

Bıçakçılarda bayram yoğunluğu


Antakya'da, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tarihi Uzun Çarşı'daki bıçakçılarda yoğunluk yaşanıyor.

Baharattan ayakkabıya, kıyafetten gıdaya birçok ürünün satıldığı Uzun Çarşı'da Kurban Bayramı öncesi hareketlilik gözlendi.

Çocuklarına bayramlık, misafirlerine ikramlık alan vatandaşların alışveriş için tecih ettiği çarşıda bıçakçılara da talep arttı.
Uzun Çarşı'da bıçak satan Necati Mazmanoğlu (48), AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram öncesi işlerin yoğunlaştığını söyledi.

Üç kuşaktır bu işle uğraştıklarını anlatan Mazmanoğlu, her bayram olduğu gibi bu bayram öncesi de sektördeki esnafın yüzünün güldüğünü belirtti.

Yoğunluğun bayrama kadar sürmesini beklediklerini ifade eden Mazmanoğlu, "Antakya'da yıllardan beri bıçak işini babadan oğula sürdürmeye çalışıyoruz. Bir süre öncesine kadar işlerimiz sakindi. Kurban Bayramı, bu işi yapanların dört gözle beklediği en önemli zaman dilimi. Vatandaşlar bıçaklarını biletiyor, bıçak, satır, kebap şişi satın alarak işlerimizi hareketlendiriyor" dedi.

Vatandaşları, kaliteli bıçak almaları ve tecrübeli kişilere biletmeleri konusunda uyaran Mazmanoğlu, iyi bilendiği takdirde bıçağın uzun süre kullanılabildiğini söyledi.

Mazmanoğlu, tanesi 1 liradan günde ortalama 100 bıçak bilediklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER