ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:38

Bıçakçılar, Kurban Bayramı'na hazırlanıyor


Sakarya'da faaliyet gösteren bıçak bileme atölyelerinde Kurban Bayramı'na hazırlık yapılıyor.
Adapazarı ilçesindeki Uzun Çarşı'da faaliyet gösteren bıçakçılar, vatandaşların kurban kesmek için kullanacakları bıçakların bileme işlemini gerçekleştiriyor.
Uzun yıllardır bıçakçılık yapan İsmail Emül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların bıçaklarını işin ehli kişile biletmesi gerektiğini anlattı.
Bıçakların kaliteli olmaması nedeniyle bayramlarda olumsuz görüntüler yaşandığına işaret eden Emül, "Vatandaşlarımız, güvendiği kişelere bıçaklarını emanet etmeli. Her yıl kurbanlıklara eziyet görüntülerini izliyoruz. Bunların yaşanmaması için bıçakların bilenmesi gerekir. Vatandaşlarımız, buna dikkat etmeli" diye konuştu.
Emül, bayram yaklaştıkça iş yoğunluğunun arttığını vurgulayarak, şunları söyledi:
"Bayram öncesinde yoğunluğumuz başlıyor ama en çok yoğunluk arife günlerinde yaşanıyor. Vatandaşlarımıza önerim, bıçaklarını erken getirmeleri. Bu şekilde az yoğunluk içinde daha güzel bir işlem yapabiliriz ve böylece bayram sırasında hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Bununla birlikte marketlerde satılan kalitesiz bıçaklara ilgi gösterilmemeli. Bu bıçaklar kalitesiz olur ve istediğinizi yapamazsınız. O yüzden dikkat edilmeli."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER