ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ocak 2014 Pazar 08:11

Beyoğlu'nda ‘yavru muhalefet’ protestosu

Beyoğlunda yavru muhalefet protestosu


Beyoğlu’nda bulunan TRT binası önünde toplanan bir grup, TRT spikerinin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile ilgili bir haberde parti için "yavru muhalefet" demesini protesto etti. Binaya girmek isteyen bazı kişileri grup liderleri engelledi.

Olay, Tepebaşı Stüdyoları önünde saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Tekbir çekerek sloganlar eşliğinde binanın önüne gelen grup, daha sonra basın açıklaması yaparak yaşanan olayı protesto etti. Grubun slogan attığı sırada grup içerisinden bazı kişiler binaya girmek istedi. Yaşanan kısa süreli arbede, grubun ileri gelenlerinin araya girmesiyle son buldu. Grup daha sonra bir basın açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “TRT bugün itibariyle politik gündem altına girdiğini Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik zikretmiş olduğu yavru muhalefet söylemiyle bir kez daha kanıtlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin televizyonunun yöneticileri, ucuz yandaşlık yaparak ayakkabı kutucularının söylemleriyle hırsızların sözcülük görevini üstlenmiştir. Devletin kanalı olması hasebiyle iktidar ve muhalefetin değil direkt Türk milletinin sesi olması gereken kanal, iktidar yandaşlığının artık söylem birliği içerisinde yansıtıldığı bir medya kuruluşu olmuştur. Kendi yavrularını savcılardan kaçıranlarla ağız birliğine giren TRT bürokratlarına ülkücüler olarak diyoruz ki; haber ve habercilik büyük sorumluluktur. Yolsuzlukların safında olan TRT yöneticileri, bir an önce TRT’nin adını değiştirerek yandaşlığa yeni bir isim bulmalıdırlar” diye konuştu. Sloganlar atan grup olaysız şekilde dağıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER