SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 16:56

Beyoğlu’nda baretli kömürlü eylem

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/beyoglunda-baretli-komurlu-eylem-1480935-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/beyoglunda-baretli-komurlu-eylem-1480935-622x360.jpg
Beyoğlunda eylem

Yanlarında baret, çizme ve kömür getiren eylemciler, açtıkları pankartlarla tepkilerini gösterdi.


Beyoğlu’nda toplanan bir grup, Ermenek’te meydana gelen maden faciasını protesto etti. 

Galatasaray meydanında eylem yapan çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden faciasını protesto etti. Odakule’de toplanan grup, Galatasaray meydanına yürüyerek pankart açtı, yere madencileri temsilen baret, kömür ve fener bıraktı. Bazı eylemcilerin üzerine “Kaza değil cinayet” yazdıkları madenci çizmelerini taşıdıkları görüldü.

Grup adına açıklama yapan Hürriyet Demirhan, tahminen 10 bin metre küp suyun aniden çalışma alanına dolması sonu 18 maden işçisinin su altında kaldığını belirterek "İş kazalarında en üst sınırda yer alıyoruz. Maden kazası son yıllarda belirgin olarak artmaktadır. Taşeronlaşma uygulamaları acilen iptal edilmelidir” dedi.

Grup, açıklamalarının ardından sessizce dağıldı.KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Terör yandaşları durmak bilmiyor

SONRAKİ HABER

Hollande bunu beğendi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.