ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 19:01

Beyoğlu’nda başka bir sokak daha renklendi


Beyoğlu Salı Pazarı Yokuşu’nda merdivenlerin gökkuşağı renklerine boyanmasından sonra bir grup eylemci, aynı sokağın paralelinde bulunan ve yine merdivenlerle çıkılan Enli Yokuşu Sokağı'nın basamaklarını boyadı. Renkli merdivenleri çok sevdiklerini belirten eylemciler, Beyoğlu’ndaki birçok cadde ve sokağı boyayacaklarını söyledi.

Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan Salıpazarı Yokuşu’nun merdivenleri, geçtiğimiz günlerde 64 yaşındaki Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağı renklerine boyanmıştı. Merdivenler, bir süre sonra griye çevrildi. Rengin değiştirilmesinden sonra olay sosyal medyada geniş yankı buldu. Belediye, vatandaşların da görüşünü alarak, dün gece gri olan merdivenleri yeniden gökkuşağı renklerine boyadı.

Merdivenlerin gökkuşağına boyanması medyada geniş yer bulması üzerine aynı sokağın paralelindeki Kılıçalipaşa Mahallesi Enli Yokuşu da bir grup eylemci tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Ellerine rulo, fırça ve sprey alan eylemciler basamakları birer birer renklendirdi.
Renkli merdivenlerden çok hoşlandıklarını belirten eylemciler, Beyoğlu’nda birçok cadde ve sokağı boyayacaklarını ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER