ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 16:52

Beynin yapısını ilk kez 3D sunumla izleme fırsatı

Beynin yapısını ilk kez 3D sunumla izleme fırsatı


Medical Park Samsun Hastanesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nin ortaklaşa yaptığı Nörolojik Bilimler Akademisi Toplantısı’nda beyinin yapısı 3D görüntü eşliğinde anlatıldı.

    Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Hikmet Çavuş’ un ev sahipliğini yaptığı toplantıda Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç oturum başkanlığı yaptı. Medical Park Samsun Hastanesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarının yanı sıra Samsun ve çevre illerdeki doktorların da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda sunum ve soru-cevap kısmının yanı sıra ilginç vakalarda tartışıldı. Yrd. Doç. Dr. Akın Akakın’ın “Endoskopik Anatomi” adlı sunumunu 3D boyutlu görüntüler eşliğinde yapması toplantının en dikkat çeken kısmı oldu.

    Böylesine önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Op.Dr. Hikmet Çavuş, “Medical Park Samsun Hastanesi artık daha bilimsel bakış açısıyla, üniversite olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Afiliasyonu sağlayıp emin adımlarla yolumuza devam etmek istiyoruz. Alanlarında önemli başarılar elde etmiş hocalarımız da bugün bizimle bilgilerini paylaştı. Bugünkü toplantımızda bilim ile teknolojinin birlikte kullanılmasıyla kafa tabanı ve beyinin anatomik yapısını 3D sunum ile izleme fırsatı yakaladık. Toplantı da emeği geçen ve katılan tüm hekimlerimize teşekkür ederim.” dedi.

    Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Hikmet Çavuş ve Başhekim Op. Dr. Hakan Özcan’a böyle önemli bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür eden Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, Bahçeşehir Üniversitesi ve Medical Park Hastaneler Grubunun işbirliği anlaşması imzalayarak güçlerine güç kattığını söyledi. Dr. Kılıç “Bilimsel toplantılarımıza önümüzdeki aylarda da devam edeceğiz. Samsun’ da farklı bir organizasyonda tekrar buluşmak isteriz.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER