ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 16:39

Beyin pili birçok derde deva oluyor


Hastalara hareket imkanı sağlayan beyin pili, birçok derde deva oluyor. Giyinmek, yemek yemek gibi basit hareketleri yapamama sorunu yaşayan hastalar, çareyi beyin pili ameliyatında buluyor.

İsmet Yürekli isimli hasta da Medical Park Göztepe Hastanesi’nde ameliyat olarak beynine pil takıldı. Ameliyatın büyük bir bölümü, hasta bayıltılmadan yapıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Akın Akakın, “Hastamız bir Parkinson hastası. Hastamızı uyanık olarak ameliyata alıyoruz. Ameliyatta kullandığımız bazı elektronik aletler de var. Bilgisayar sistemiyle beyin dalgalarını takip ediyoruz. Ameliyat yaklaşık 4 saat sürüyor. Bu sürede hastayı sürekli olarak muayene ediyoruz.” dedi.

Ameliyattan hiçbir ücret alınmadığını belirten Akakın, “Ameliyatta kullandığımız pilin fiyatı oldukça pahalı. Sosyal Güvenlik Kurumu bunun ücretini tamamen karşılamakta. Bu pilin ve yapılan işlemin hepsi sosyal güvenlik kapsamı altında güvence altındadır. Hastamıza herhangi ekstra bir masraf çıkmamaktadır.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER