ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 15:59

Beydere Vadisi, Ihlara Vadisi'ne rakip


Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı turistik Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak, sınırları içerisinde yer alan Beydere Vadisi'nde yaptıkları projenin tamamlanmasıyla Kapadokya bölgesinin en gözde vadisi konumundaki Ihlara Vadisi’nden çok daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Başkan Ak, Kapadokya’nın gözde turizm merkezlerinden biri olan beldede bulunan tarihi konakları, kiliseleri, manastırları, peribacalarını, güvercinlikleri, kral mezarlıklarını ve vadileri yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açmak için mimar, arkeolog, çevre ve şehircilik uzmanlarının yoğun bir çalışma yürüttüğünü kaydetti.

Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak, "Beydere Vadisi'ni turizme kazandırmak amacıyla hazırladığımız proje kapsamında geçtiğimiz yıl kanalizasyon, altyapı ve dere ıslah çalışmalarını tamamladık. Bu yıl içerisinde kiliseler, manastırlar, peribacaları, güvercinlikler ve kral mezarlıklarını barındıran Beydere Vadisinde yürüyüş, bisiklet, motosiklet, at turu safari ve mesire alanlarının devreye girmesi için 10 mimar, arkeolog, çevre ve şehircilik ünlü uzmanın yer aldığı ekip çalışmalarını yoğunlaştırdı. Beydere Vadisi projesi tamamlandığında Ihlara Vadisi’nden çok daha üstün bir vadi haline gelecek." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER