ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 17:22

Beşiktaşlı futbolcu Sezer Öztürk'ün bıçaklandı

Beşiktaşlı futbolcu Sezer Öztürk'ün babası İsmail Öztürk konuya ilişkin açıklamalardı bulundu.


Beşiktaşlı futbolcu Sezer Öztürk'ün babası İsmail Öztürk, Velbert'te çıkan kavgada oğlunun sağ kol ve baldırından yaralandığını belirterek, "Sezer'in sağlık durumu iyi, herhangi bir sorun yok. Ameliyat durumu da söz konusu değil" dedi.
Öztürk, hastanede AA muhabirine yaptığı açıklamada, Velbert'teki bir dans okulu lokalinde langırt oynayan iki oğluna ve iki yeğenine tanımadıkları bir kişinin saldırdığını söyledi. Söz konusu kişinin önce yeğenine saldırdığını bunu üzerine oğlu Sezer Öztürk'ün müdahale ettiğini ifade eden baba Öztürk, "Sezer, halasının oğlunu kurtarmak için olaya müdahil olduğunda, sağ kolu ve sağ baldırından yaralandı. O bölgelere bıçak darbesi alıyor. Sezer'in sağlık durumu iyi, herhangi bir sorun yok. Ameliyat durumu da söz konusu değil" diye konuştu.
Oğlu Sezer Öztürk'ün sağlık durumun iyi olduğunu anlatan Öztürk, "Olayda bir saldırı olayı var ve biz de bunu çözemiyoruz. Neden yaşandığı konusunu bilemiyoruz" dedi.
Olayın yaşandığı yerin bazı basın organlarında yayınlananın aksine bar, disko veya eğlence kulübü olmadığı anlatan baba Öztürk, "Sezer evli ve iki çocuğu var. Gece hayatı olan bir insan değil. Orada langırt futbolu oynamaya gitmişler. Yalan haber yazanlara tazminat davası açacağız" ifadesini kullandı.
Yeğeni Fırat Dilek'in yoğun bakımda tutulduğunu söyleyen Öztürk, "Çok üzgünüz. Dostlarımız ve arkadaşlarımız bizleri yalnız bırakmıyorlar, saldırıya uğrayan aile durumundayız. Yeğenime neden saldırıldığını bilmiyoruz. Sezer de olayı görünce, kuzenini korumak amacıyla olaya karışıyor. Daha sonra saldırgan, Sezer'e de saldırıyor. Hiç kimseyle bir sorunumuz ve husumetimiz yok. Saldırganı da tanımıyorum" şeklinde konuştu.
Beşiktaşlı futbolcunun sağlık durumunun iyi olduğunu ve dün taburcu edilmek istendiğini söyleyen baba Öztürk, Sezer'in bir süre daha hastanede kalmasının kendi istekleri olduğunu söyledi. Baba Öztürk, kendilerini yalnız bırakmayan Beşiktaş Kulübü Başkanı, yöneticileri ve futbolcu arkadaşlarına da teşekkür etti.
- "Sezer'in gittiği yer bir dans okulunun lokalidir"
Genç futbolcunun menajeri Özkan Doğan, Sezer Öztürk'ün Almanya'ya kulübünden izin alarak geldiğini ve yeni sezona iyi hazırlanmak için çalıştığını kaydederek, şöyle konuştu :
"Sezer 9 Ocak tarihine kadar kulübünden izin alarak Almanya'ya gelmişti. Burada tek başına fizik kondisyon değerlerini yükseltmek için çalışmalar yapıyordu. Olayın yaşandığı gün de antrenmandan sonra kuzenleri ve kardeşiyle birlikte dans okulunun lokaline langırt futbolu oynamak için gitmişlerdi."
Menajer Doğan, Sezer Öztürk'ün sporcu kimliği üzerinden yapılan spekülasyonları eleştirerek, "Sezer'in o akşam gittiği yer bir gece kulübü, bar veya diskotek değil, bir dans okulunun lokalidir. Sezer'in futbolcu kimliği üzerinden yaratılmaya çalışılan spekülasyonlar çok kötü bir şey. Bunu yapan insanlara karşı da gerekli hukuki işlemleri gerçekleştireceğiz" dedi.
- "Kontrol amaçlı hastanede tutuluyor"
Beşiktaşlı futbolcu Sezer Öztürk'ün basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmak istemediğini de söyleyen menajer Doğan, "Halasının oğlu şu anda hayatıyla ilgili bir sorun yaşıyor, aile perişan. Sezer de kuzeninin üzüntüsünü yaşıyor ve bu nedenle bir açıklama yapmak istemiyor" ifadelerini kullandı.
Doğan, "Sezer'in futbol hayatıyla alakalı da herhangi bir endişe yok. Sezer'in yarasındaki kan pıhtılaşması iyileşince, dikiş atılacak ve 3-4 hafta sonra normal antrenmanlara başlayacak duruma gelecek. Hastaneden de birkaç gün içerisinde de taburcu olacak. Kontrol amaçlı hastanede tutuluyor" diye konuştu.
Olayın yaşandığı dans okulu lokalinin işletmecisi Seyfullah Kayışlı da yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek, hadisenin aniden cereyan ettiğini ve öncesinde bir tartışma yaşanmadığını söyledi. Kayışlı, "Lokalimizde langırt futbolu, dart gibi oyun aletleri bulunuyor. Olayın nasıl geliştiğini anlayamadık. Aniden gelişti. Olay cinayet masası ekiplerine intikal ettiği için detaylı konuşamıyorum" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER