ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 10:32

Beşiktaş Belediyesine E-Dönüşüm ödülü

Beşiktaş Belediyesine E-Dönüşüm ödülü


Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Bilişim Derneği ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği “Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışması”nda Beşiktaş Belediyesi e-kent kategorisinde ikincilik ödülü kazandı. Ödül töreni geniş katılımla Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 

E-dönüşümü özendirmek, güzel örnekleri diğer proje sahipleriyle paylaşmak, e-dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirmek ve Türkiye’nin “bilgi toplumu” olmasını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada, “2012 Bilişim Yıldızları” seçildi. 7 ayrı kategoride 22 ödülün dağıtıldığı yarışmada Türkiye’nin Bilişim Yıldızları’nı, alanında uzman 27 jüri üyesi belirledi. Jüri kararının yanı sıra, binlerce kişinin katıldığı halk oylaması da değerlendirmeye katıldı. 

“Şeffaf Belediyecilik” uygulaması ödül getirdi

Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından, internet üzerinde dönüşüm sağlamış veya iş yapısını internet ortamına taşımış, özel ya da kamusal alandaki tüm “bilişim yıldızları” katıldı. Beşiktaş Belediyesi, “Şeffaf Belediyecilik” uygulaması ile e-kent kategorisinde ödüle layık görüldü.

Beşiktaş Belediyesi’nin hayatı kolaylaştıran ve vatandaşın yönetime katkı sağladığı şeffaf belediyecilik uygulaması ile yapılan hizmet ve duyuruların daha hızlı bir şekilde paylaşılması ve vatandaşların istek ve şikâyetlerini belediyeye gelmelerine gerek kalmadan hızlı bir şekilde iletmeleri sağlanıyor. Şikâyet sahipleri bunları tüm kullanıcılarla mobil uygulama ve web sitesi üzerinden ve sosyal medya aracılığıyla paylaşabiliyorlar. Uygulama sayesinde Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın vatandaşlara iletmiş olduğu mesajlarda uygulamalar üzerinden okunabiliyor ve site üzerinden Belediye Başkanı’na doğrudan mesaj gönderilebiliyor. Sicil sorgulama ve vergi ödeme gibi işlemler de bu modül ileyapılabiliyor. Beşiktaş Belediyesi sınırları içerisindeki önemli kurum ve kuruluşların telefonlarına, adreslerine ve harita bilgilerine ulaşılabiliyor. Beşiktaş Belediyesi’nin yayınlandığı haberlere, etkinlik duyurularına ve etkinliklerin fotoğraf galerilerine de uygulama sayesinde kolayca erişim sağlanabiliyor.
KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER