ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 10:20

"Beşeri sermayeye verdiğimiz önemi mezun olan gençlerle göreceğiz"

"Beşeri sermayeye verdiğimiz önemi mezun olan gençlerle göreceğiz"


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi ismini taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) geleceğine yön vermek almacıyla düzenlenen konferansa katıldı. Gül, burada yaptığı açıklamada, “Beşeri sermayeye verdiğimiz önemi mezun ettiğimiz gençlerde göreceğiz.” dedi.

Ortak akıl oluşturmayı amaçlayan Arama Konferansı, Ankara’da JW Marriott Oteli’nde yapıldı. Kamu ve özel sektörden üst düzey yöneticiler, çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilen konferansta, üniversitenin vizyonundan misyonuna, açılacak fakültelerden bölümlere, akademik ve idari yapısından yönetişim sistemine kadar izleyeceği yol, ayrıntıları ile görüşüldü.

Üniversitenin geleceğinin, amaçlarının, hedeflerinin görüşüldüğü ve beyin fırtınası ile başlayan konferansta, katılımcılar grup çalışması yaptı. Her grup tarafından sunumlar hazırlanarak tartışmaya açıldı. İki gün süren konferansın son gününe Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Konferansta yapılan grup çalışmalarından çıkan sonuçlarla ilgili, Cumhurbaşkanı Gül’e sunum yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, burada yaptığı konuşmada, beşeri sermayenin önemine dikkati çekerek, “Beşeri sermayeye verdiğimiz önemi mezun ettiğimiz gençlerde göreceğiz.” dedi. Toplantıda yeniden değerlendirilen AGÜ’nün vizyon ve misyonuna da değinen Cumhurbaşkanı Gül, “Benim tarif etmek istediğim ve görmek istediğim üniversite bu çerçevede böyle misyonu ve vizyonu olan bir üniversiteydi.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ise konuşmasında, üniversitenin vizyon ve misyonunu gerçekleştirmek için ellerinden gelen gayreti göstermekte olduklarını ifade etti. Arama konferansını değerlendiren Rektör Sabuncuoğlu, ortaya çıkan fikirlerin Kayseri özelinde Türkiye için çok büyük ışıklar açacağını düşündüğünü dile getirdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER