ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 16:20

Beş günlük yavru ayı, Bursa'da tedavi altına alındı

Beş günlük yavru ayı, Bursada tedavi altına alındı


Zonguldak'ta donmak üzereyken bulunan yavru ayı, Bursa'ya getirilerek Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

    Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde donmak üzereyken bulunan ve Gökçebey'de tedavi altına alınan 5 günlük yavru ayı bugün Bursa Orman ve Su İşleri Bakanlığı İkinci Bölge Müdürlüğü'ne getirildi. Donmak üzereyken kurtarılan yavru ayıya 'Şanslı' adı verildi. Bölge müdürlüğünde bir süre bekletilen yavru, sevimli hareketleri ile ilgi odağı oldu. Şanslı isimli ayı, veterinerler tarafından biberonla beslendi.

    'Şanslı' hakkında bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı İkinci Bölge Müdürü Yahya Güngör, şunları dile getirdi: "Gelen hayvan Zonguldak'tan uzman veteriner hekimimiz tarafından getirildi. Dün gitti ve bu sabah buraya getirdiler. Şuanda hayvanımızı sağ salim buraya getirmiş durumdayız. Çok küçük, 6 günlük bir hayvan. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile protokolümüz var. Onlar bakımını yapıyor. Şu anda yoğun bakım ünitesi hazır durumda. Hayvanımız süratli bir şekilde oraya gidecek. Muayenesi ve tedavisinin ardından gerekirse bir süre orada kalacak. Ardından Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde özenli bir şekilde bakımını sağlayacağız."

    Yavru ayı daha sonra UÜ Hayvan Hastanesi'ne götürüldü. Burada muayenesi yapılan hayvana, ağrılarını dindirmek amacıyla ağzından ilaç enjekte edildi. Henüz gözlerini açamayan yavru ayı, şirinliği ile herkesin ilgi odağı oldu.

    UÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Kennerman, yavru ayının daha yeni geldiğini ve uzmanlar tarafından muayene edildiğini belirterek "Daha sonra ne gerekiyorsa tedavisi için uygulanacak. Şuan için hayati tehlikesi bulunmuyor." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER