ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 19:07

Berlusconi'nin yardımcısı teslim edilecek

Berlusconinin yardımcısı teslim edilecek

Lübnan'ın, eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin yardımcısı Marcello Dell'Utri'yi bir hafta içinde ülkesine teslim edeceği bildirildi.


Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Lübnan hükümeti, INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan ve geçen ay yakalanan Dell'Utri'yi, bir hafta içinde ülkesine teslim etme kararı aldı.
Teslim sürecine ilişkin lojistik ve idari işlemleri sürdüren Temyiz Mahkemesi Başsavcılığı'nın işlemleri tamamlamasının ardından Dell'Utri'yi Uluslararası Refik el-Hariri Havalimanı'ndan teslim alması için İtalya'dan heyet talep edileceği belirtildi.

"Lübnan'ı ziyaret amacıyla gelmişti. Adaletten kaçmadı"

Dell'Utri'nin avukatı Ekrem Azuri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkilinin ülkesine dönmek istediğini vurgulayarak "Dell'Utri Lübnan'ı ziyaret amacıyla gelmişti. Adaletten kaçmadı. Şayet İtalya Başsavcısı, müvekkilimi aramış olsaydı zaten kendi iradesiyle gider hakim karşısına çıkardı" ifadesini kullandı.
Azuri, Dell'Utri'nin İtalya'ya dönerek kendisine yöneltilen suçlamalar karşısında hakkını savunmak istediğini, bu nedenle hükümetin aldığı bu kararın temyize götürülmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.
INTERPOL tarafından "Mafya üyesi olduğu ve Berlusconi'nin suçlandığı yolsuzluk davasıyla ilişkisi bulunduğu" gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Dell'Utri, 10 Nisan'da Lübnan'da yakalanmıştı.


 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER